سفارش تبلیغ
صبا ویژن
بسم اللهِ الرَّحمن الرَّحیم
وبلاگ گروهی بصیرت
صفحه اصلی ای میل مدیر وبلاگ شناسنامه مدیر وبلاگ
فَمَن أبصَرَ فَلِنَفسِهِ وَ مَن عَمِیَ فَعَلَیها (انعام/104)
یک نگاه
 عکس از فارس نیوز

یک سخن
مقام معظم رهبری:

ما احتیاج داریم به اقدامات شجاعانه. یکى از چیزهائى که من در مورد این دولت خدا را شکر میگویم، همین است که شجاعت اقدام وجود دارد. با تردید، با تزلزل، با ترس و لرز نمیشود کارهاى بزرگ را انجام داد؛ لازم است با شجاعت وارد شد. البته شجاعت به معناى بیگدار به آب زدن نیست. بررسیها باید انجام بگیرد، فکر صحیح باید بشود، وقتى به نتیجه رسیدیم، بدون تردید و تزلزل بایستى اقدام کنید. «وشاورهم فى الامر فاذا عزمت فتوکّل على اللَّه»؛ مشورتهایت را بکن، بررسیها را بکنید، جوانب را خوب بسنجید، وقتى به نتیجه رسیدید، آن‏وقت به خدا توکل کنید و وارد میدان بشوید. این شجاعت لازم است.

البته وارد بعضى از میدانها شدن، مشکلاتى هم ایجاد میکند؛ شکى نیست؛ اما این مشکلات، مثل مشکلات کندن یک چاه عمیق است براى رسیدن به نفت؛ بدون مشکل که نمیشود. این، شبیهِ آن مشکلات است. این مشکلات را همه تحمل میکنند براى اینکه به نفت برسند؛ براى اینکه به آب برسند. معدن را میکاوند، براى اینکه به کان و ماده‏ى ارزشمند کانى برسند. این مشکلات از این قبیل است. حالا همین مسئله‏ى بنزین از جمله‏ى همین کارهاست. این کار شجاعانه‏اى بود؛ خوب شد انجام گرفت. جوانبش را درست ملاحظه کنند و پیش ببرند. من در گزارشها خواندم، گمانم چهل‏هزار میلیارد تومان ما یارانه‏ى انرژى میدهیم! اگر ما بتوانیم این را بتدریج کم کنیم، این مبلغ گزاف و کلان، صرف چه خواهد شد؟ صرف مدرسه، صرف جاده، صرف زندگى مردم، صرف اشتغال، صرف سرمایه‏گذاریهاى گوناگون، به جاى اینکه در راه دود کردن کالائى صرف شود که ما آن را از بیرون وارد کنیم. بعضى ایراد خواهند گرفت. این ایرادها همیشه هست.

یک مسئله‏ى دیگرى که به نظر من در خور توجه است و خوب است و قضاوت من در این مورد در معرض نظر دوستان قرار بگیرد، این مسئله‏ى سفرهاى استانى است. سفرهاى استانى بسیار کار خوب و برجسته و لازمى بود و من واقعاً تعجب میکنم که بعضیها چطور کارى را که این‏جور واضح است که خوب است، انکار میکنند و زیر سئوال میبرند.

برادران و خواهران عزیز! مواظب خودتان باشید. آدمهاى فاسدى که اسمهایشان را شنیده‏اید یا توصیفشان را مى‏شنوید، اینها از اول که فاسد نبودند؛ یک وقت یک لقمه‏ى چرب و نرمى، دهن شیرین‏کنى - دانسته یا ندانسته - کسى توى دهن اینها گذاشته، به کامشان شیرین آمده، بعد لقمه‏ى بعدى و لقمه‏ى بعدى را خودشان برداشته‏اند و شده‏اند فاسد. خیلى مراقب باشید.

خوشبختانه کشور در حال پیشرفت است. این را هم دوستان ما میدانند، هم دشمنان ما میدانند. بحمداللَّه ما در همه‏ى زمینه‏ها در حال پیشرفتیم؛ هم در زمینه‏ى سازندگى در داخل کشور، هم در زمینه‏ى ترمیم روحیه‏ها. انگیزه‏مندى و تحرک و علاقه‏ى در جوانها، چیز خیلى محسوسى است. جوانهاى ما حقاً و انصافاً در میدانند و داراى انگیزه‏اند و آماده‏ى کارند؛ تشنه‏ى کارند.

از خداوند متعال توفیق میخواهیم ما را هدایت کند؛ دست ما را بگیرد؛ به همه‏ى شما برادران و خواهران عزیز توفیق عنایت کند؛ رئیس‏جمهور محترم، اعضاى هیئت دولت و مسئولان بلندپایه‏ى دستگاههاى گوناگون اجرائى را ان‏شاءاللَّه مشمول تفضلات و هدایتهاى خود بکند.
آرشیو نویسندگان
توجه: به دلیل اعتراض به تیم مدیریت پارسی‏بلاگ این وبلاگ تعطیل شده است.
یکشنبه 86/6/4
به سایه رحمت پروردگارم پناه می‏برم

پیش درآمد: و (به آنها گفتیم:) هنگامی که از آنان و آنچه جز خدا می پرستیدند کناره گیری کردید، به غار پناه برید؛ که پروردگارتان (سایهء) رحمتش را بر شما می گستراند؛ و در این امر، آرامشی برای شما فراهم می سازد. (کهف/16)

در دیدار اتفاقی با یاران پارسی بلاگ، همه شنیده ها تأیید می شود. دستور از مقامات و تصمیم در جلسات تیمی:«سکوت کنید! پاسخ ندهید!» و کاش این جوانان، پاسخی دست کم برای خود داشتند که دلیل این پاسخ ندادن چیست؟ از چه جایگاهی نشأت می گیرد و بر چه منطقی استوار است؟ غرور و خود بزرگ بینی و نگاه عاقل اندر سفیه به کسانی که از سر درد و با در نظر گرفتن دستورات الهی، سخنانشان را منطقی بیان می کنند، اتفاق نمی افتد مگر با غرور و تکبر و خود بزرگ بینی!

هدایت پارسی بلاگ بیش از آنکه فرهنگی باشد از نوع دیگری است. در این نوع هدایت، دستاوردهای فرهنگی در حداقل است. به صبغه این هدایت قبلاً اشاره شده و موجب خشم دوستان گردیده است و گفتیم که پاسخ این آشفتگی را کسانی باید بدهند که با مدیریت سهل انگارانه بر محیطی که اندازه اش را نمی دانند و یا در اندازه اش نیستند، با سبک سری خرد جمعی را زیر پا له می کنند.

بیش از این، ماندن و وقت تلف کردن را جایز نمی دانم. بروید و خوش باشید که فقط شما می فهمید و دیگران هر چه می گویند از سر نفهمی است. بروید و خوش باشید و فکر کنید که دیگران هر چه می گویند از حسودی است (وردی که پدر بزرگ بارها در گوشتان زمزمه کرده و دیگر تلقین شده است!). بروید و خوش باشید که شما می فهمید و در میدانی که خودتان تنها هستید قهرمان اید. بروید و خوش باشید و در تنگنای توهمات نگاه حداقلی و غیر فرهنگی به محیط اینترنت، لی لی بزنید.

می گویید:«در خلوص امیر عباس شک ندارید، ولی اشتباه می کند؟» می گویم:«در خلوص امیر عباس شک دارم، ولی هر چه می گوید مستدل و منطقی و مطالعه شده است!» چرا یک نفر پیدا نشد تا پنبه از گوش ها بیرون آورد و بشنود آنچه را که امیر عباس می‏گفت؟ آیا ما در خیالات خود غوطه‏ور بودیم یا آنها که نخواستند سخنان ما را بشنوند و در پستوی ذهن تاریک خود نشستند و ندیده و نشنیده برای ما حکم صادر کردند و راه را بر روشنایی بستند؟! کاش می گفتید امیر عباس مشکل شخصیتی و اعتقادی دارد، ولی سخنان منطقی اش را می شنیدید! امیر عباس نیازی ندارد او را مخلص بدانند و تعریف و تمجیدش کنند، اما دوست دارد (یا بهتر است بگوییم دوست داشت) که سخنانش را بشنوند، اما امان از پنبه های به یادگار مانده از عصر جاهلیت!

اکنون به سایه رحمت پروردگارم پناه می برم. با خود عهد شرعی کرده‏ام که دیگر هرگز در پارسی بلاگ چیزی ننویسم. این تعهد برای تأثیر در پارسی بلاگ نیست، سودش برای امیر عباس است. اگر چه دوستانی را که قصدِ تحریم دسته جمعی پارسی بلاگ داشتند، منصرف کردم؛ اما ماندن خود را جایز نمی‏دانم.  می دانم که شبیه داستانِ مولوی (فیل و اتاق تاریک) هر کدام از میدان دریافت خود قضاوت می‏کنید و شاید واکنش نشان دهید، اما ماندن را جایز نمی‏دانم. یعنی دیگر کمترین امیدی به خیر و صلاح دوستان ندارم. پارسی بلاگ همین طوری‏اش هم بهترین و ارزشی ترین محیط وبلاگ نویسی است. یعنی تنهاترین و بهترین؛ یعنی تنهاست و از همین رو بهترین است! روزی را می بینم که به یاری خدا 4 تا جوان دیگر پیدا شوند و در اینترنت کاری کنند که این دوستان بگویند:«آهان! حالا می فهمیم چه می گفتید!»

همیشه گفته ام که مهندس فخری شخصیتی دوست داشتنی دارد. اکنون می گویم که ای کاش مدیر ِ تنهاترین و بهترین محیط وبلاگ نویسی، آدمی قابل تعریف و تمجید نبود، اما کارش را درست انجام می داد! کاش حضراتی که از پارسی بلاگ توقعات غیرفرهنگی دارند و نگاهشان به فرهنگ «حداقلی» است، دریابند که ... بگذریم. خداحافظ. (خوش باشید!)

پی‏نوشت: - کاش دیگر با کسی رو به رو نشوم!
              - بخش نظرات این یادداشت مسدود است.شنبه 86/6/3
همراه قرآن باشید

به همراه قرآن بودن بسیار آسان است، ظاهرش را عرض می‏کنم. با این پیش‏رفتگی که در صنعت چاپ وجود دارد، تهیه یک قرآن کوچک ترجمه‏دار و همیشه به همراه آن بودن کار ساده‏ای است. مگر نه اینکه می فرماید:«فَاقرَءُوا ما تَیَسّرَ مِنَ القُرءَانِ»؟ (مزمل/20) هر گاه فرصتی دست داد یا در فرصت‏های اختصاصی، به راحتی آن را بازمی‏کنید و هر چقدر وقت دارید می‏خوانید. هر زمان و هر جا خواستید قوت قلبی بگیرید، باز می‏کنید و شفای جانتان را می‏یابید. هر جا نیاز به مشورت و استخاره هم بود، قرآن در دسترس‏تان است. ضمن اینکه باعث می‏شود همواره باوضو و نورانی باشید. از همه اینها گذشته، فقط وجود قرآن نیز برایتان قوت قلب خواهد بود. خوشا به حال آنان‏که قران را در سینه دارند!
برگرفته از یکی از وبلاگ های خودم: آرپی‏جی‏زنپنج شنبه 86/6/1
مردم‏سواری و مسابقه برای قدرت

فومنی، یکی از اعضای شورای مرکزی حزب همبستگی و دبیر این حزب در یکی از استان ها، همیشه در سخنان خود به منش و گفتمان حزب مشارکت ایراد جدی وارد می کند و می گوید:«مشارکتی ها دروغ می گویند و باعث تفرقه هستند. اعتقادی به مردمسالاری هم ندارند و هر چه در این زمینه می گویند دروغ است. کاری که مشارکتی ها با اسم مردمسالاری می کنند، مردم سواری است.» فومنی که معمم است، سابقه عضویت در حزب مشارکت را دارد و می گوید به همین دلایل از مشارکت بیرون رفته است و در مقابل اعضای مشارکت از برخی مشکلات اخلاقی او سخن می گویند. در عین حال در استان مورد نظر، بین او و رؤسای مشارکت جلسات مشترک به ظاهر دوستانه برگزار می شود. فومنی در مورد فعالیت سیاسی می گوید:«کار حزبی کردن یعنی تلاش برای رسیدن به قدرت و ما هم همین هدف را داریم، هر که هم می گوید قدرت نمی خواهد دروغ می گوید!» او معتقد است:«سیاست یعنی دروغ و هر که بلد نباشد درست دروغ بگوید نمی تواند کار سیاسی کند و راستیها (اصولگرایان) هم برای همین شکست خواهند خورد.»
فومنی صریحاً اذعان می کند که سیاست ایشان مملو از دروغ گویی است و این عمده ترین تفاوت مدعیان اصلاحات با اصولگرایان است. اصولگرایان فعالیت سیاسی را در چارچوب دین دنبال می کنند و اخلاق اسلامی را در سیاست نیز رعایت می کنند؛ به مردم راست می گویند، ایشان را به وحدت حول ریسمان الهی فرامی خوانند و حق ایشان را محترم می شمرند و عدالت واقعی را برای آحاد جامعه خواستار اند.  از این روست که رهبر معظم انقلاب مردمسالاری دینی را دستاورد انقلاب اسلامی ایران می دانند.شنبه 86/5/27
با پوزش از آقای رفسنجانی ... / یادداشت روز کیهان

آقای هاشمی رفسنجانی در جلد هفتم از سلسله کتاب های خاطرات خود که اخیراً در 688صفحه و با عنوان «به سوی سرنوشت» منتشر شده است آورده اند که حضرت امام(ره) با حذف شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر شوروی موافقت کرده و منتظر فرصت مناسب برای انجام آن بوده اند! آقای رفسنجانی در صفحه 173این کتاب و در نقل خاطرات خود از روز پنج شنبه 14تیرماه 1363می نویسند: «... نماینده شوشتر هم آمد و پیشنهاد قطع شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر شوروی را می داد. گفتم به طور اصولی تصمیم گرفته ایم، امام هم موافقت کرده اند ولی منتظر فرصت هستیم.»
با عرض پوزش از جناب آقای هاشمی رفسنجانی ادامه‏ی یادداشت ...


شنبه 86/5/27
ای دریغا که عمرمان طی شد

اشاره: ساعت و دو نیم بامداد در حین کار و مطالعه رسیدم به یکی از اشعار طنز پرداز معاصر، ابوالفضل زرویی نصرآباد. از قضا این قطعه طنز نیست که هیچ، در دل شب اشک آدمی را جاری می سازد. گفتم سریع بیایم و قطعه شعر را در اینحا هم درج کنم، شاید دلی لرزید و بادش افتاد که «حاسبوا قبل ان تحاسبوا». ادامه‏ی یادداشت ...


چهارشنبه 86/5/24
چه کسی هک می‏کند؟

اشاره: این یادداشت از وبلاگ آر.پی.جی زن انتخاب شده است. [لینک]

بعد از مشکلاتی که برای چند سرویس ارائه دهنده ی خدمات وبلاگ نویسی در ایران پیش آمد، این سؤال مطرح شد که تیم هکر سایت های وبلاگ ایرانی چه هویتی دارد؟

صرف نظر از شبهه ای که برخی در مورد سایت پرشین بلاگ کردند و هک آن را یک نوع خود زنی سیاسی دانستند، می خواهیم به این مسئله بپردازیم. با توجه به مشکلاتی که برای دیگر سایت ها به وجود آمد، فرض می کنیم که مشکل پرشین بلاگ هم سیاسی نیست و واقعاً توسط یک گروه هکری با امضای عراقی هک شده است. در این صورت مسئله بسیار ساده می شود. چون معلوم است که استکبار جهانی می کوشد به دروغ اختلاف عرب و عجم را - که واقعیت ندارد - دامن بزند. از این رو با هک سایت های ایرانی و معرفی هکران با ملیت عرب و به ویژه عراقی (چون از دوستی دو کشور ایران و عراق به شدت رنج می برد) سعی در تحریک ایرانیان دارد. خوب است بدانید طبق اسناد به دست آمده از هک سایت پنتاگون، مشخص شد که طراحان جنگ امریکا و عراق پیش بینی کرده بودند که در طول جنگ امریکا و عراق، ایران بر ضد صدام و عراق تحرکاتی انجام می دهد و پس از تسلط امریکا بر عراق، با استفاده از اشتباهات ایران، به دشمنی بین دو ملت دامن خواهند زد. دیدیم که رهبر انقلاب از ابتدا جنگ امریکا با صدام را جنگ ظالم با ظالم معرفی کردند و به نفع هیچ کدام موضع نگرفتند. البته در همان موقع کسانی در داخل می گفتند که باید علیه عراق واکنش نشان دهیم. این افراد کسانی بودند که در گذشته برای عمل های جراحی (از جمله آپاندیس) سفرهایی به امریکا داشتند!!

حال که مشخص شد هکر واقعی استکبار جهانی است، باید دانست که نیازی به اعمال پیچیده و رخنه های اینترنتی نیست، چرا که اکثر سایت های بین المللی ِ میزبان – مستقیم یا غیر مستقیم – زیر نظر استکبار اداره می شوند و با تقدیم رمزهای عبور به یک گروه عامل اینترنتی، به راحتی سایت مورد نظر هک می شود. مطمئن باشید که اگر فضای عمومی جامعه اینترنتی ایران بر ضد اعراب تحریک شده بود، اکنون این نوع اعمال ادامه یافته بود و مشخص است که طراحان این عملیات خنده دار به بیهوده بودن حرکت خود پی برده اند.

ظاهراً پارسی بلاگ به دلیل وابستگی کمتر به سایت های خارجی، تا کنون مشکلاتی از این دست نداشته است و امیدواریم در آینده هم نداشته باشد.دوشنبه 86/5/22
فوق العاده

خارج از نوبت آمدم یادآوری کنم که دوستان باید بنویسند. اگر کسی قصد نوشتن ندارد بگوید که جایشان را به دیگران بدهیم. بنویسید و منطقی و محکم هم بنویسید. بصیرت است دیگر، از این وبلاگ های صد تا یک غاز کپی پیستی که نیست! این سید محسن موسوی ترسیده فکر کرده امیر عباس رفته حاجی حاجی مکه! بابا من هستم، هیچ اتفاقی هم به چیز نپیوسته. دیدم دوستان هستند گفتم به دیگر امورات بپردازم. اگر غش و ضعف می کنید باشد آفتابی می شوم. یک بار دیگر طرح نوبه بندی را می نویسم تا دوستان بدانند  که چه روزی باید (ضمن هماهنگی با هم گروهشان) مطلب را مستقیماً به وبلاگ بفرستند. بر خلاف آقای موسوی معتقدم ننوشتن بهتر از ضعیف نوشتن است، پس اگر مطلب درخوری سراغ ندارید نگران نباشید و خود را خسته نکنید. گوشه ای بنشینید و تماشا کنید. بعد از دو هفته نام دیگری جای اسم شما را خواهد گرفت، به نفع اسلام و مسلمین! تا یادم نرفته ترتیب روزها و نام نویسندگان:

شنبه: احسن - یک به جا مانده

یکشنبه: پویا پرتو – حاجی بلاگر

دوشنبه: صبا - قلم رنجه

سه شنبه: شاهد - سوته دل

چهارشنبه: تلخند - سید کمیل

پنج شنبه: امیر عباس – مجتبی نیکنام

جمعه: سید فرهاد - دانشجوی المهدی

هر کس هم هر حرفی دارد بدون سانسور در بخش نظرات همین پُست اعلام نماید.جمعه 86/5/12
مجاهد واقعی، معلم اخلاص و پرهیزگاری و پیشگام در نهضت اسلامی

 تشییع پیکر مطهر آیت الله مشکینی در قم

روز گذشته پیکر مطهر حضرت آیت الله مشکینی (اعلی الله مقامه) روی دستان مردم متدین قم تشییع گردید و سپس در جوار کریمه‏ی اهل بیت (س) به خاک سپرده شد. می خواهم در این باره بنویسم اما نمی توانم. عاجزم. ادامه‏ی یادداشت ...


سه شنبه 86/5/9
خبری که تحملش آسان نیست

آیت الله مشکینی (ره)

اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لایسدها شیء 
شنیدن و تحمل خبر برایم آسان نبود. می‏گفتم کاش خبرهای ناخوشایند از بیمارستان مسیر طبیعی خود را طی نکند. دلم می‏خواست همه چیز به نحو مطلوب ادامه‏ی یادداشت ...


   1   2      >
چهارشنبه 86/5/3
از میدان گازی پارس جنوبی چه می دانید؟

اشاره:مخزن گازی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس (عسلویه) با کشور قطر مشترک است، از این رو جمهوری اسلامی ایران و قطر رقابت فشرده‏ای برای برداشت سهم بیشتر از این مخزن منحصر به فرد دارند.  

موقعیت:حوزه گازی پارس جنوبی در فاصله 100 کیلومتری از ساحل ایران در خلیج فارس قرار دارد و دارای مساحتی حدود 9700 کیلومتر است و حدود 3700 کیلومتر آن در آب‌های جمهوری اسلامی ایران است. این حوزه عظیم گازی هشت درصد گاز جهان را در خود دارد و سهم ایران از این حوزه عظیم حدود 14هزار تریلیون متر مکعب گاز است. هرچند سهم ایران یک سوم از حوزه گازی است ولی این تقسیم از نظر جغرافیایی است لیکن میزان برداشت دو طرف، به میزان سرمایه‌گزاری و توان برداشت از این حوزه مشترک و مشاع بستگی دارد. ادامه‏ی مقاله ...


ای میل خود را وارد نمایید تا از به روز شدن این وبلاگ مطلع شوید.
 
 RSS 


ترجمه قالب توسط امیر عباس

فهرست یادداشت‏های این وبلاگ
امیر عباس - وبلاگ گروهی بصیرت
مدیر وبلاگ: امیر عباس